İkinci El Satış Deneyimim / Tarz2.com

18 Temmuz

Gardırop sadeleştirme yazılarımdan ve paylaşımlarımdan sonra bu kıyafetleri nasıl değerlendirdiğim üzerine de yazacağımdan bahsetmiştim.

Henüz okumadıysanız gardırop nasıl sadeleştirilir - sade gardırop devrimi ve evet hayır yöntemi ile kolayca gardırop sadeleştirme yazılarıma mutlaka bakın.

Sadeleştirme sürecinizi tamamladıysanız bu kıyafetleri tercihe bağlı olarak üç şekilde değerlendirebilirsiniz.

İlk olarak elbette ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak en iyi hissettirecek olanı. İyi durumda olmayanları ise geri dönüşüme kazandıracak türlü yollar var. Bunlardan bir başka yazımda bahsedeceğim.

Bir diğeri ise, eşyalarınızı satarak gelir sağlamak.

Benimde bazı kıyafetlerimi satışa çıkardığım https://www.tarz2.com/ sitesinde alışveriş kolay ve güvenilir.

Şöyle ki; benim tercih sebeplerimden biri doğrudan alıcı ya da satıcı ile muhattap olmuyorsunuz. Bu da anlaşmazlıkların önüne geçiyor. Daha önce başka bir uygulamada yaşadığım sıkıntıdan dolayı bu benim için en önemli artılarından biri.

İşleyiş şöyle;

Satış yapmak istiyorsanız site üzerinden üyelik oluşturup kit talep ediyorsunuz. Kargo ile elinize ulaşan kit içerisinden hangi markaları satabileceğiniz, satmak istediğiniz eşyaların hangi özelliklerde olması gerektiğine dair kitapçıklar ile üzerinde adres bilgilerinin yazılı olduğu bir poşet çıkıyor. Ürünleri içerisine yerleştirdikten sonra tek yapmanız gereken kargo şubesine teslim etmek.

Ürünleriniz Tarz 2 ailesine ulaştıktan sonra değerlendirmeye alınıyor. Uygunluğu ve ücretlendirmesi yapıldıktan sonra sizden onay isteniliyor. Onay vermeniz durumunda ürünler yayınlanıp satışa açılıyor.

Anlayacağınız her bir satış için tek tek uğraşmanız gerekmiyor.

Bir de yer konusu var tabii ki. Artık kullanmak istemediğiniz ve elden çıkarmaya hazır olduğunuz eşyaları satana ya da sahibine ulaştırana kadar ayak altında bekletme sürecini pek iyi bilirim :) Sadece bu da değil, dolabın köşesinde dursun elden çıkarana kadar dedikten sonra o eşyaların gardırobunuza yeniden nasıl yerleştiğini de...

Ben tüm bu sebeplerden dolayı bu siteyi kullanmayı seviyorum. Alış içinde fiyatları gayet makul. Değerlendirmeden geçtiği için de gördüğünüzden farklı bir ürünle karşılaşmıyorsunuz.

Bu arada benim ürünlerimi görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Hala gardırobunuzu küçültemediyseniz yazının başında paylaştığım yazılarımdaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum, sevgi ve sadelikle ^.^

You Might Also Like

1 yorum

GOODREADS

ETİKETLER

sade bir yaşam minimalist yaşam minimalizm minimalist giyim tarzı kapsül gardırop minimal ebeveynlik minimalist anne baba minimalist ebeveynler sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam daha sade bir hayat gardırop detoksu içses kapsül dolap sade giyim tarzı sade hayat sade yaşamak sadeleşmek sevgili sade günlük sürdürülebilir yaşam sürdürülebilir çevre 2017 doğa dostu adımlar gardırop devrimi içsel yolculuk sade yaşam çevre dostu 21 gün kuralı 30 günde sade bir yaşam 80 / 20 kuralı alışkanlıkları değiştirmek alışveriş listesi alışveriş çılgınlığı alışveriş çılgınlığı ile başa çıkma az ile yetinmek az çoktur ağaç dikmek bahar gardırobu basit yaşam bağımlılıktan kurtulmak bebekler için peynir bez torba bir hırka bitişik ya da ayrı capsule wardrobe capsule wardrobe nedir cruelty free decluttering challenge derle topla rahatla değişim kitapları diderot etkisi diş fırçası don miguel ruiz doğa doğa dostu doğada çözünür poşet doğal dört anlaşma eco friendly ek gıda el emeği hediye ertelememek ev düzenleme ev işlerine yardım evde etkinlik evde peynir yapımı eşya azaltma eşyadan azade hayatlar farkındalık fomo gardırop sadeleştirme gönül gözü gözde altunbaş gözde altunbaş youtube haftalık yemek planlayıcısı hayatı sadeleştirmek için hayvanlar üzerinde test yapmayan haşimato tiroidi hislerine güven humble brush ikinci el eşya alışverişi ilham verenler insan ilişkileri insan ne ile yaşar israf iyileşme yolculuğum kendi kendine yetebilme becerisi kendi kendinin doktoru olmak kim john payne kitap inceleme kitap önerisi kişisel gelişim kolesterol kozmetik içerikleri kozmetik ürünler less is more maneviyat marie kondo meditasyon minimal kitaplık minimalist challenge motivasyon mutluluk ne tüketiyorsunuz nefes nefes almak nomofobi nutella okunması gereken kitaplar oniomania orangutanlar oxo-biodegradable palm yağı pareto ilkesi plastik naylon poşet kullanımı pre diyabet raf ömrü sade bir anne sade bir günlük sade ebeveynlik sade kütüphane sade mutfak sade yaşam alanı sadeleşme rehberi sadeleşmek isteyenler için kitap sağlıklı tarifler sevgili günlük sosyal medya bağımlılığı sosyal sorumluluk stresle başa çıkmak sıfır atık yaşam tarz 2 deneyimim tatlı krizleri temiz kozmetik terapi test yapan markalar tolstoy toltek bilgelik kitabı weed out yout closet yavaşlamak yağmur ormanları yeni yıl dilekleri yılbaşı ağacı fikirleri zamanı tüketmek zararlı kimyasallar zero waste home zero waste lifestyle zero waste living zihinsel minimalizm zihinsel minimalizm. sorumlulukları azaltmak çalakalem yazılar çocuklarla evde neler yapılabilir çocuğa sorumluluk vermek çocuğa yetinmeyi öğretmek önemli azınlığa odaklan örgü örmek ümit şimşek şeker hastalığı şekersiz hayat

Subscribe