Ben O Eski Ben Değilim

26 ŞubatNerelerdeyim? Nasılım? Ne yapıyorum?
Bilmem...
Kaybolmuşluk hali değil elbet, ne aradığını bilmemek hiç değil.
Ne bulacağından emin olmamak, bulmaya hazır olmamak belki de...

Fakat beklemek zor,
ve ancak sabrın sonu selamet
bilirim...

Bazen diyorsunuz, sadeleşmenin maneviyatına etkisini anlat diye.
Anlatılır mı
bilmem.

Anlatılır anlatılır da karşılığını ifade eder mi?
Yine de deneyeceğim.
Ezberin aksine kendi dili olanlardanım, belki de bu anlaşılmaz kılan.
Fakat her yazının bir anlayanı, her kalbin bir dokunanı olur.
İşte bu sebepten deneyeceğim.

Madem maddi kısmı paylaştım, yol arkadaşı olduk
Düştük, beraber kalktık
Sustum, sustuk
Konuştum kah anlaşıldım kah manasız kaldı
Ben ki bazen kendime bile uzağım
olur öyle...

Yazayım
okuyanı belli
anlayanı da olur
elbet
bir gün...

You Might Also Like

4 yorum

 1. Bende o hallerdeyim inanın , ama bu bi süreç biliyorum .neler geçirmedikki, ibrahim tatlı sesin şarkısı geldi şu an aklıma .buda geçer buda geçer , alışöslıyız dayanmalıyız diyordu .şarkısında sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğum sancıları gibi düşünüyorum ben, değişim dönüşüm kolay değil ağrılı sancılı biraz ama sonu hep bir farkındalığa çıkıyor. Mutlak mutluluğa inanmıyorum zaten, bu sistemin dayatması değil mi bu mış gibi hayatlar. Mutluluk ararken heba olan insanlar. Halbuki tüm duyguları yaşamaya izin verdiğinde insan kendine, işte o zaman ferahlık geliyor.
   :) ruhumuzun müziği hiç susmasın, sevgiyle ^.^

   Sil
 2. Sadeleşmek uzun zamandır ilgimi çeken bir şeydi, biraz araştırdım, okudum ve anladım ki ben zaten çok sade yaşayan bir insanmışım. Eskiden beri hep herşeyin en sadesini seven, hep en az ile yetinenmişim. Tabii 12 yıllık tasavvuf ile haşır neşir olmamım da bunda katkısı büyük. Zühd hayatı diyoruz biz buna tasavvuf dünyasında.. velhasıl sade yaşamın maneviyata katkısı büyük, ya da tersi de mümkün maneviyatın sade yaşama katkısı büyük. Sade hayat minimalizm akım olmadan önce bile sade yaşıyormuşum ki. Tasavvufta öğrendiğimiz bu hayatın gelip geçici olduğu ve yaşamın çok kısa olduğu, vaktini lüzumsuz şeylerle harcamama, vaktin hakkını verme yani İbnul vakt olabilme gibi kavramların verdiği bilinçle bu dünyaya, mala, mülke, eşyaya kul köle olmama insanı kapitalizme köle olmaktan kurtarıyor. Sonuçta insan kul olma yolunda ilerliyor..

  Sadeleşme süreçlerinizde başarılar diliyorum..
  Sevgiler
  Nihal

  YanıtlaSil
 3. bugünlerde, ilgilendiğim bir konu ile türk bir blogda karşılaşmak ne de güzel bir tesadüf oldu. Severek de takipte kalacağım..
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil

GOODREADS

ETİKETLER

sade bir yaşam minimalist yaşam minimalizm minimalist giyim tarzı kapsül gardırop minimal ebeveynlik minimalist anne baba minimalist ebeveynler sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam daha sade bir hayat gardırop detoksu içses kapsül dolap sade giyim tarzı sade hayat sade yaşamak sadeleşmek sevgili sade günlük sürdürülebilir yaşam sürdürülebilir çevre 2017 doğa dostu adımlar gardırop devrimi içsel yolculuk sade yaşam çevre dostu 21 gün kuralı 30 günde sade bir yaşam 80 / 20 kuralı alışkanlıkları değiştirmek alışveriş listesi alışveriş çılgınlığı alışveriş çılgınlığı ile başa çıkma az ile yetinmek az çoktur ağaç dikmek bahar gardırobu basit yaşam bağımlılıktan kurtulmak bebekler için peynir bez torba bir hırka bitişik ya da ayrı capsule wardrobe capsule wardrobe nedir cruelty free decluttering challenge derle topla rahatla değişim kitapları diderot etkisi diş fırçası don miguel ruiz doğa doğa dostu doğada çözünür poşet doğal dört anlaşma eco friendly ek gıda el emeği hediye ertelememek ev düzenleme ev işlerine yardım evde etkinlik evde peynir yapımı eşya azaltma eşyadan azade hayatlar farkındalık fomo gardırop sadeleştirme gönül gözü gözde altunbaş gözde altunbaş youtube haftalık yemek planlayıcısı hayatı sadeleştirmek için hayvanlar üzerinde test yapmayan haşimato tiroidi hislerine güven humble brush ikinci el eşya alışverişi ilham verenler insan ilişkileri insan ne ile yaşar israf iyileşme yolculuğum kendi kendine yetebilme becerisi kendi kendinin doktoru olmak kim john payne kitap inceleme kitap önerisi kişisel gelişim kolesterol kozmetik içerikleri kozmetik ürünler less is more maneviyat marie kondo meditasyon minimal kitaplık minimalist challenge motivasyon mutluluk ne tüketiyorsunuz nefes nefes almak nomofobi nutella okunması gereken kitaplar oniomania orangutanlar oxo-biodegradable palm yağı pareto ilkesi plastik naylon poşet kullanımı pre diyabet raf ömrü sade bir anne sade bir günlük sade ebeveynlik sade kütüphane sade mutfak sade yaşam alanı sadeleşme rehberi sadeleşmek isteyenler için kitap sağlıklı tarifler sevgili günlük sosyal medya bağımlılığı sosyal sorumluluk stresle başa çıkmak sıfır atık yaşam tarz 2 deneyimim tatlı krizleri temiz kozmetik terapi test yapan markalar tolstoy toltek bilgelik kitabı weed out yout closet yavaşlamak yağmur ormanları yeni yıl dilekleri yılbaşı ağacı fikirleri zamanı tüketmek zararlı kimyasallar zero waste home zero waste lifestyle zero waste living zihinsel minimalizm zihinsel minimalizm. sorumlulukları azaltmak çalakalem yazılar çocuklarla evde neler yapılabilir çocuğa sorumluluk vermek çocuğa yetinmeyi öğretmek önemli azınlığa odaklan örgü örmek ümit şimşek şeker hastalığı şekersiz hayat

Subscribe