Haftalık Yemek Planlayıcısı ve Alışveriş Listesi Örnekleri

28 Ocak

En fazla israf ettiklerimizden biri yiyecekleri çöpe atmak.

Hem cebimize, hem çevremize hem maneviyatımıza zarar. Miktarı az gibi görünse de hiç de küçümsenmeyecek miktarlarda değil.

Küresel Açlık Endeksi verilerine göre her 9 kişiden biri aç! 
Yılda 8 milyon insan açlıktan hayatını kaybediyor.

Hiç tüketilmeyecek olan -çöpe giden- gıdaları üretmek için harcanan su miktarı 550 milyar metre küp!
Dünyada üretilen tüm gıdanın %30-50 si soframıza hiç gelmeden çöpe atılıyor.

Bu israfı önlemek için ilk adımı kendi mutfağımızı kontrol altına alarak atmalıyız.
İşimizi kolaylaştıracak olan şeylerden biri yemek listesi oluşturup, buna göre bir alışveriş listesi belirlemek ve bu liste dışında gıda alışverişi yapmamak. Az değil çok değil, yeteri kadar!

Yemek planlayıcısı ve alışveriş listesi örneklerini sizinle de paylaşmak istedim.

Fakat amacımız yiyeceklerin çöp olmasının, doğal kaynaklarımızım gereksiz yere kullanımının önüne geçmek iken bunu yapmak için kağıt kullanmak tezat oluşturuyor. Örneklere göre bilgisayarımızda bir liste oluşturup, takibini dijital yollardan yapmak en doğrusu.

Listeleri görsellerin altındaki linklerden bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.


Kendimize, doğaya, tüm tabiata sevgi ile 💚

You Might Also Like

0 yorum

GOODREADS

ETİKETLER

sade bir yaşam minimalist yaşam minimalizm minimalist giyim tarzı kapsül gardırop minimal ebeveynlik minimalist anne baba minimalist ebeveynler içses kapsül dolap sade giyim tarzı sade yaşamak sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam sevgili sade günlük sürdürülebilir yaşam sürdürülebilir çevre 2017 daha sade bir hayat doğa dostu adımlar gardırop detoksu gardırop devrimi içsel yolculuk çevre dostu 21 gün kuralı 30 günde sade bir yaşam alışkanlıkları değiştirmek alışveriş listesi alışveriş çılgınlığı alışveriş çılgınlığı ile başa çıkma az ile yetinmek az çoktur ağaç dikmek bahar gardırobu basit yaşam bağımlılıktan kurtulmak bebekler için peynir bez torba bir hırka capsule wardrobe capsule wardrobe nedir cruelty free decluttering challenge derle topla rahatla değişim kitapları diş fırçası don miguel ruiz doğa doğa dostu doğada çözünür poşet doğal dört anlaşma eco friendly ek gıda el emeği hediye ertelememek ev düzenleme ev işlerine yardım evde etkinlik evde peynir yapımı eşya azaltma farkındalık fomo gönül gözü haftalık yemek planlayıcısı hayatı sadeleştirmek için hayvanlar üzerinde test yapmayan humble brush ilham verenler insan ilişkileri insan ne ile yaşar israf kendi kendine yetebilme becerisi kişisel gelişim kozmetik içerikleri kozmetik ürünler less is more marie kondo meditasyon minimal kitaplık minimalist challenge motivasyon mutluluk ne tüketiyorsunuz nefes nefes almak nomofobi nutella okunması gereken kitaplar oniomania orangutanlar oxo-biodegradable palm yağı plastik naylon poşet kullanımı raf ömrü sade bir anne sade bir günlük sade ebeveynlik sade hayat sade kütüphane sade mutfak sade yaşam alanı sadeleşmek sağlıklı tarifler sosyal medya bağımlılığı sosyal sorumluluk stresle başa çıkmak sıfır atık yaşam tatlı krizleri temiz kozmetik terapi test yapan markalar tolstoy toltek bilgelik kitabı weed out yout closet yavaşlamak yağmur ormanları yeni yıl dilekleri yılbaşı ağacı fikirleri zamanı tüketmek zararlı kimyasallar zero waste home zero waste lifestyle zero waste living zihinsel minimalizm. sorumlulukları azaltmak çocuklarla evde neler yapılabilir çocuğa sorumluluk vermek çocuğa yetinmeyi öğretmek örgü örmek şekersiz hayat

Subscribe