Yeni Yılda Yeni Bir Soluk

13 Aralık

Geçtiğimiz yıllarda Aralık ayı geldiğinde hevesle kurup süslediğimiz ufak da olsa yapay bir çam ağacımız vardı. Ancak pek çoklarına olduğu gibi bize de yeni yılı karşıladıktan sonra toparlaması külfet olur en azından bir ay daha ağacımız oda oda gezdikten sonra nihayet bir buhran anında toplayalım da kurtulalım düşüncesi ile bir sonraki yıl aynı zamanlarda çıkarılmak üzere kaldırılırdı.

O canlı renkler ve ışıltılar hayallerimi hedeflerimi hayata geçirmek için yeni bir heyecan ve umut olur adeta bana. Bu sebepten de kurmamayı aklımın ucundan bile geçirmemiştim şimdiye dek. Ancak bu yıl başka başta 2016 yılının ülkece refahımıza gölge düşüren, umutlarımızı yerle bir eden bir yıl olması bunun yanında benim doğalın peşine düşen yanım buna el vermedi fakat kalbimin bir köşesinde çırpınan umudumun ayağa kalk, hayallerine heveslerine sıkıca sarıl fısıltısına da kulak kabartmadan edemiyorum.

Çocukluk anılarıma dönüp baktığımda süslü çoraptan çektiğimiz kuralar, minik hediyeler, şekerlemeler, tombala heyecanımız, gülümseyen ailem ve hala burnuma gelen portakal kokulu anlar oradan öylece el sallıyorlar. Kızımın da yıllar sonra hatırında bolca gülümseyen anıları olsun istiyor anne yüreğim. Son günlerde tüm Türk halkı gibi bende çok üzgün ve gerginim, hali ile hiç istemesem de kızıma da yansıyor bu durum. Bu sebeple evimize biraz ışıltı ve heves katması için bu yıl da ağaç süslemeye karar verdik.

İstedim ki plastik yapay bir ağaç olmasın da (evde kalabalık yapacak hiçbir şey istemiyorum ayrıca ;) canlı yaşayan bir ağacımız olsun ve bu vesile ile yeni yıl ile beraber kızımla doğaya bir nefes daha kazandıralım, bir dikili ağacımız daha olsun. Bu sebeple saksıda dikilmek üzere bekleyen bir arkadaş aldık evimize.

Ben görüntüyü çok beğendim, kızım uyandığında umarım o da beğenir.

Fikir olması açısından sizlerle de paylaşmak istedim. Biraz da pinterestten evde yapabileceğiniz, sonrasında yer işgal etmeyecek fikirlere baktım. Dilerim 2017 kayıpsız, korkusuz, huzurla yaşayacağımız bir yıl olur...You Might Also Like

0 yorum

GOODREADS

ETİKETLER

sade bir yaşam minimalist yaşam minimalizm minimalist giyim tarzı kapsül gardırop minimal ebeveynlik minimalist anne baba minimalist ebeveynler içses kapsül dolap sade giyim tarzı sade yaşamak sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam sevgili sade günlük sürdürülebilir yaşam sürdürülebilir çevre 2017 daha sade bir hayat doğa dostu adımlar gardırop detoksu gardırop devrimi içsel yolculuk çevre dostu 21 gün kuralı 30 günde sade bir yaşam alışkanlıkları değiştirmek alışveriş listesi alışveriş çılgınlığı alışveriş çılgınlığı ile başa çıkma az ile yetinmek az çoktur ağaç dikmek bahar gardırobu basit yaşam bağımlılıktan kurtulmak bebekler için peynir bez torba bir hırka capsule wardrobe capsule wardrobe nedir cruelty free decluttering challenge derle topla rahatla değişim kitapları diş fırçası don miguel ruiz doğa doğa dostu doğada çözünür poşet doğal dört anlaşma eco friendly ek gıda el emeği hediye ertelememek ev düzenleme ev işlerine yardım evde etkinlik evde peynir yapımı eşya azaltma farkındalık fomo gönül gözü haftalık yemek planlayıcısı hayatı sadeleştirmek için hayvanlar üzerinde test yapmayan humble brush ilham verenler insan ilişkileri insan ne ile yaşar israf kendi kendine yetebilme becerisi kişisel gelişim kozmetik içerikleri kozmetik ürünler less is more marie kondo meditasyon minimal kitaplık minimalist challenge motivasyon mutluluk ne tüketiyorsunuz nefes nefes almak nomofobi nutella okunması gereken kitaplar oniomania orangutanlar oxo-biodegradable palm yağı plastik naylon poşet kullanımı raf ömrü sade bir anne sade bir günlük sade ebeveynlik sade hayat sade kütüphane sade mutfak sade yaşam alanı sadeleşmek sağlıklı tarifler sosyal medya bağımlılığı sosyal sorumluluk stresle başa çıkmak sıfır atık yaşam tatlı krizleri temiz kozmetik terapi test yapan markalar tolstoy toltek bilgelik kitabı weed out yout closet yavaşlamak yağmur ormanları yeni yıl dilekleri yılbaşı ağacı fikirleri zamanı tüketmek zararlı kimyasallar zero waste home zero waste lifestyle zero waste living zihinsel minimalizm. sorumlulukları azaltmak çocuklarla evde neler yapılabilir çocuğa sorumluluk vermek çocuğa yetinmeyi öğretmek örgü örmek şekersiz hayat

Subscribe