Yeni Yılda Yeni Bir Soluk

13 Aralık

Geçtiğimiz yıllarda Aralık ayı geldiğinde hevesle kurup süslediğimiz ufak da olsa yapay bir çam ağacımız vardı. Ancak pek çoklarına olduğu gibi bize de yeni yılı karşıladıktan sonra toparlaması külfet olur en azından bir ay daha ağacımız oda oda gezdikten sonra nihayet bir buhran anında toplayalım da kurtulalım düşüncesi ile bir sonraki yıl aynı zamanlarda çıkarılmak üzere kaldırılırdı.

O canlı renkler ve ışıltılar hayallerimi hedeflerimi hayata geçirmek için yeni bir heyecan ve umut olur adeta bana. Bu sebepten de kurmamayı aklımın ucundan bile geçirmemiştim şimdiye dek. Ancak bu yıl başka başta 2016 yılının ülkece refahımıza gölge düşüren, umutlarımızı yerle bir eden bir yıl olması bunun yanında benim doğalın peşine düşen yanım buna el vermedi fakat kalbimin bir köşesinde çırpınan umudumun ayağa kalk, hayallerine heveslerine sıkıca sarıl fısıltısına da kulak kabartmadan edemiyorum.

Çocukluk anılarıma dönüp baktığımda süslü çoraptan çektiğimiz kuralar, minik hediyeler, şekerlemeler, tombala heyecanımız, gülümseyen ailem ve hala burnuma gelen portakal kokulu anlar oradan öylece el sallıyorlar. Kızımın da yıllar sonra hatırında bolca gülümseyen anıları olsun istiyor anne yüreğim. Son günlerde tüm Türk halkı gibi bende çok üzgün ve gerginim, hali ile hiç istemesem de kızıma da yansıyor bu durum. Bu sebeple evimize biraz ışıltı ve heves katması için bu yıl da ağaç süslemeye karar verdik.

İstedim ki plastik yapay bir ağaç olmasın da (evde kalabalık yapacak hiçbir şey istemiyorum ayrıca ;) canlı yaşayan bir ağacımız olsun ve bu vesile ile yeni yıl ile beraber kızımla doğaya bir nefes daha kazandıralım, bir dikili ağacımız daha olsun. Bu sebeple saksıda dikilmek üzere bekleyen bir arkadaş aldık evimize.

Ben görüntüyü çok beğendim, kızım uyandığında umarım o da beğenir.

Fikir olması açısından sizlerle de paylaşmak istedim. Biraz da pinterestten evde yapabileceğiniz, sonrasında yer işgal etmeyecek fikirlere baktım. Dilerim 2017 kayıpsız, korkusuz, huzurla yaşayacağımız bir yıl olur...You Might Also Like

0 yorum

GOODREADS

ETİKETLER

sade bir yaşam minimalist yaşam minimalizm minimalist giyim tarzı kapsül gardırop minimal ebeveynlik minimalist anne baba minimalist ebeveynler sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam daha sade bir hayat gardırop detoksu içses kapsül dolap sade giyim tarzı sade hayat sade yaşamak sadeleşmek sevgili sade günlük sürdürülebilir yaşam sürdürülebilir çevre 2017 doğa dostu adımlar gardırop devrimi içsel yolculuk sade yaşam çevre dostu 21 gün kuralı 30 günde sade bir yaşam 80 / 20 kuralı alışkanlıkları değiştirmek alışveriş listesi alışveriş çılgınlığı alışveriş çılgınlığı ile başa çıkma az ile yetinmek az çoktur ağaç dikmek bahar gardırobu basit yaşam bağımlılıktan kurtulmak bebekler için peynir bez torba bir hırka bitişik ya da ayrı capsule wardrobe capsule wardrobe nedir cruelty free decluttering challenge derle topla rahatla değişim kitapları diderot etkisi diş fırçası don miguel ruiz doğa doğa dostu doğada çözünür poşet doğal dört anlaşma eco friendly ek gıda el emeği hediye ertelememek ev düzenleme ev işlerine yardım evde etkinlik evde peynir yapımı eşya azaltma eşyadan azade hayatlar farkındalık fomo gardırop sadeleştirme gönül gözü gözde altunbaş gözde altunbaş youtube haftalık yemek planlayıcısı hayatı sadeleştirmek için hayvanlar üzerinde test yapmayan haşimato tiroidi hislerine güven humble brush ikinci el eşya alışverişi ilham verenler insan ilişkileri insan ne ile yaşar israf iyileşme yolculuğum kendi kendine yetebilme becerisi kendi kendinin doktoru olmak kim john payne kitap inceleme kitap önerisi kişisel gelişim kolesterol kozmetik içerikleri kozmetik ürünler less is more maneviyat marie kondo meditasyon minimal kitaplık minimalist challenge motivasyon mutluluk ne tüketiyorsunuz nefes nefes almak nomofobi nutella okunması gereken kitaplar oniomania orangutanlar oxo-biodegradable palm yağı pareto ilkesi plastik naylon poşet kullanımı pre diyabet raf ömrü sade bir anne sade bir günlük sade ebeveynlik sade kütüphane sade mutfak sade yaşam alanı sadeleşme rehberi sadeleşmek isteyenler için kitap sağlıklı tarifler sevgili günlük sosyal medya bağımlılığı sosyal sorumluluk stresle başa çıkmak sıfır atık yaşam tarz 2 deneyimim tatlı krizleri temiz kozmetik terapi test yapan markalar tolstoy toltek bilgelik kitabı weed out yout closet yavaşlamak yağmur ormanları yeni yıl dilekleri yılbaşı ağacı fikirleri zamanı tüketmek zararlı kimyasallar zero waste home zero waste lifestyle zero waste living zihinsel minimalizm zihinsel minimalizm. sorumlulukları azaltmak çalakalem yazılar çocuklarla evde neler yapılabilir çocuğa sorumluluk vermek çocuğa yetinmeyi öğretmek önemli azınlığa odaklan örgü örmek ümit şimşek şeker hastalığı şekersiz hayat

Subscribe